14 rad, które pomogą Ci zaoszczędzić kilka złotych.

10 sierpnia 2013 27 komentarzy
Nie stać Cię na wymarzony kosmetyk? Od dziś będziesz mogła sobie na niego pozwolić. Przeczytaj kilka moich porad, a za kilka miesięcy, będziesz się cieszyć z nowiutkiego kosmetyku.

Źródło

 1. Przejrzyj zapasy swoich kosmetyków. Naprawdę potrzebujesz 10 szamponów? Jesteś w stanie je wszystkie zużyć przed końcem terminu ważności? Jeśli nie, sprzedaj część, zaoszczędzoną kasę włóż do skarbonki.
 2. Przejrzyj szafę z ubraniami, na pewno w połowie ubrań nie chodzisz- sprzedaj!
 3. Od dziś kupujesz tylko te kosmetyki, które Ci się skończyły.
 4. Uwierz mi nie potrzebujesz kolejnego, różowego lakieru do paznokci. Biorąc pod uwagę, że rok ma 365 dni, Ty masz 50 lakierów do paznokci. Średnio malujesz paznokcie, co 3-4 dni, to dany lakier na paznokciach będziesz mieć 1-2 w roku.
 5. To samo tyczy się cieni do powiek. Nikt nie zauważy różnicy (a na pewno nie Twój facet) między kilkoma odcieniami brązu czy fioletu. Spokojnie wystarczy Ci jedna paleta, którą wyczarujesz kilkanaście makijaży. Poza tym, kiedy ostatnio skończyłaś cień do powiek?
 6. Za kosmetyki płacisz tylko gotówką. Co miesiąc wypłacaj określoną sumę- włóż do specjalnej przegródki w portfelu. Gdy przekroczysz tą sumę już nie wolno Ci niczego więcej kupować.
 7. Porozglądaj się za dodatkową pracą. Pierwsze zarobione pieniądze odłóż na to, o czym najbardziej marzysz. Ja udzielam korepetycji. W ten sposób zarobione pieniądze wkładam do specjalnego portfela.
 8. Nie kupuj pod wpływem chwili. Przemyśl kilkakrotnie czy aby na pewno dany kosmetyk jest Ci potrzebny.W tym celu wyjdź ze sklepu, pójdź do domu, przeczytaj kilka recenzji, aby zapał minął.
 9. Nie kupuj kosmetyków w sieci! Bo to uzależnia. Poza tym nie zawsze uda Ci się trafić z zapachem, kolorem itd.
 10. Stawiaj na jakość a nie na ilość.
 11. Załóż konto oszczędnościowe. Gdy na koniec miesiąca zostanie Ci troszkę nadprogramowych groszy, wpłać na to konto. Liczy się każda złotówka.
 12. Rób podsumowanie na koniec miesiąca, na co i ile wydałaś pieniędzy. Przemyśl czy wszystkie zakupy były udane i czy każdy produkt był Ci koniecznie niezbędny.
 13. Planuj wszystkie zakupy z wyprzedzeniem. Przygotuj się do nich. Zrób listę. Nie kupuj czegoś tylko, dlatego bo jest w promocji.
 14. Przejrzyj stałe wydatki. Na pewno jest Ci potrzebny taki wysoki abonament? Wykorzystujesz go? Ile kanałów w tv oglądasz? Kolejny bilet miesięczny na komunikacje miejską? A może przesiądziesz się na rower?


To jest mój osobisty program oszczędzania. Dzięki niemu wszystkie moje „zaskórniaki” staram się przeznaczyć na dobre, sprawdzone kosmetyki (czasem nieco droższe). Nie mam kilku bronzerów, czy podkładów. Staram się zużywać do końca także kosmetyki kolorowe.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO :


27 komentarzy

 1. dobre rady ale realizacja już jest trudniejsza

  OdpowiedzUsuń
 2. staram się oszczędzać od ponad miesiąca ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. no no:) rzeczywiście ciekawie to wygląda;)

  OdpowiedzUsuń
 4. przejrzałam zapasay jednak moich szamponow sie nie opalca sprzedac, ale zuzywam pomału:P

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobre rady. Szkoda, że mówi się o tym łatwo, a trudniej wykonać. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Praktycznie do każdej Twej rady się stosuję i ją od dawna wypełniam, od tego miesiąca zaczęłam zapisywać ile kupuję i ile na to wydaję ;P

  OdpowiedzUsuń
 7. niektóre rzeczy chętnie bym sprzedała, chociażby książki ze studiów, ale kupców brak :(
  ogłoszenia nic nie dają,a w antykwariacie nie opłaca się, dają 1/4 ceny

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne rady :) Ogólnie już od kilku miesięcy mam tzw zakaz kupowania bo mam zapasy i przestrzegam tego bardzo skrupulatnie mimo, że coś mnie kusi to nie kupię bo nie, chodź ach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkie rady są mądre i przydatne, ale ciężko mi wprowadzić te zasady w życie :(

  OdpowiedzUsuń
 10. dobre rady z paru na pewno skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajnie to opisałaś wszystko, czytając, odniosłam wrażenie jakby ktoś do mnie mówił i tłumaczył mi :) Cenne rady, mam nadzieję, że choć kilka uda mi się wprowadzić w życie, bo u mnie z oszczędzaniem ciężko ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo rozsądne podejście, podziwiam ludzi, którzy umieją panować nad sobą chociażby w kwestii kupowania. Ja ciągle się uczę :))

  Zapraszam do siebie ! Na pewno znajdziesz coś dla siebie.
  http://www.hushaaabye.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Super rady. Chyba muszę przemyśleć swoje zakupy ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Staram się stosować do tych rad. Czasem tylko poniesie...:P

  OdpowiedzUsuń
 15. Wydrukuję to sobie i przyczepię na lodówce :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Fajne rady :)
  Tylko szkoda, że trudniej ich przestrzegać;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Rady fajne, ale potrzeba do nich silnej woli;-).

  OdpowiedzUsuń
 18. Na szczęście jestem oszczędna, często mówią, że przesadnie:) Jak do sklepu to tylko z kartką, na resztę nie patrzę :) i kupuję to co się kończy, mam wyłącznie potrzebne kosmetyki w umiarze, tak myślę :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Lubię konstruktywną krytykę.
Nie spamuj, w miarę możliwości zaglądam do wszystkich moich czytelników.
Zachęcam do obserwowania :)SZABLON BY: PANNA VEJJS.