Jak "Lekcje Madame Chic" zmieniły moje podejście?

6 grudnia 2013 11 komentarzy


Tytuł: Lekcje Madame Chic
Autor: Jennifer L. Scott
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 292


Książka „Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu” autorstwa Jeniffer L. Scott jest poradnikiem z fabułą w tle. Autorka opowiada o swojej podróży do Francji w ramach wymiany studenckiej. Młoda Amerykanka zamieszkuje u „typowej” francuskiej rodziny. „Zwykła” codzienność państwa Chic zrobiła tak mocne wrażenie na studentce, że zapragnęła zmienić swój styl życia i przejąć ich nawyki. Rodzina umownie nazwana Chic, jest rodziną z tradycją, która w najmniejszym szczególe dba o celebrację każdej chwili. Dba o jakość posiłków, o jakość ubrań, muzykę oraz relację z najbliższymi.

Jeniffer L. Scott pokazuje na swoim przykładzie, jak przy odrobinie wysiłku można skończyć z bylejakością. Według autorki nie trzeba mieć góry pieniędzy, aby móc żyć z klasą. Poradnik ten opisuje dokładnie każdą sferę naszej codzienności zaczynając od posiłków, po przyjmowanie gości, aktywności fizycznej, jakości ubrań (oraz innych rzeczy codziennego użytku), muzyki, codziennego makijażu, sprawności intelektualnej kończąc na pielęgnacji pasji.

Pozycja ta, to wyśmienity poradnik jak nie dać się ogarnąć wszechobecnemu konsumpcjonizmowi. Jak walczyć z nadmiernym wydawaniem pieniędzy na niepotrzebne rzeczy, oraz czy warto zainwestować w wartościowe produkty.

Z całej książki najbardziej spodobała mi się część „Styl i uroda”, a w niej rozdział „Wyzwól siebie  dzięki szafie z dziesięcioma rzeczami”. Co prawda nie mam zamiaru ograniczyć swojej szafy tylko do 10 ubrań, natomiast na pewno zmieniłam spojrzenie na swoją szafę w całości. Od teraz przede wszystkim będę skupiała się na celowości zakupu oraz jakości danego ubrania.

Myślę, że każda z nas chciałaby być chic oraz odnaleźć swój styl. Ta książka w takim razie jest dla każdej z nas. Łatwo się ją czyta, i dzięki niej zmienimy swoje spojrzenie na jakość naszej codzienności.

Polecam!BĄDŹ NA BIEŻĄCO :


11 komentarzy

 1. Ooo zainteresowałaś mnie tą książką. Ja lubię właśnie mieć mniej rzeczy a dobrej jakości. Poczytam ją sobie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym przeczytała :) Podoba mi się zdjęcie które zrobiłaś z tym kubkiem! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie znam książki, ale pewnie się niedługo z nią zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. muszę mieć tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też już szykuję się na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Od dłuższego czasu myślałam o tej książce, ale zawsze wydawało mi się, że nic ciekawego tam nie ma. Chyba w końcu pora się przekonać bo nie czytałam jeszcze negatywnej opinii na jej temat :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O kurczę, zachęciłaś mnie do kupienia tej książki. MUSZĘ JĄ MIEĆ!:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie bym ją przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 9. W takim razie całkiem ciekawa jest ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kupiłam ją już, ale czeka grzecznie na swoją kolej:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przybieram się do jej przeczytania już jakiś czas, ale zmobilizowałaś mnie! Po powrocie do Białegostoku lecę do Empiku i zabieram się za czytanie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Lubię konstruktywną krytykę.
Nie spamuj, w miarę możliwości zaglądam do wszystkich moich czytelników.
Zachęcam do obserwowania :)SZABLON BY: PANNA VEJJS.