Niekosmetyczne podsumowanie miesiąca- styczeń 2014

31 stycznia 2014 10 komentarzy
Od tego miesiąca chciałabym rozpocząć niekosmetyczną serię postów, które będą ukazywać się najczęściej pod koniec miesiąca. Kategorie pewnie będą różne, w zależności od upodobań w danym miesiącu, ale zdecydowanie nie będą dotyczyć kosmetyków. Bo elpiss lubi nie tylko kosmetyki.

1. Ulubiony film:

Źródło

"Drogówka". W tym miesiącu z mężem powróciliśmy do polskiego kina. Przez pewien okres unikaliśmy polskich filmów jak ognia. Dramaty nas przeraźliwie męczyły, a komedie były w ogóle nieśmieszne. Natomiast rok 2013 był łaskawym rokiem dla polskiego kina. Oprócz "Drogówki" mogę polecić także "Układ zamknięty". 

"Drogówka" to kryminał, w którym doszukiwałabym się także cech dramatu. Akcja filmu toczy się w policyjnym środowisku. Mężczyzn łączy nie tylko zawód, ale zabawa, przyjaźń i ciemne interesy. Niestety pewnego dnia w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. Wszystkie dowody wskazują na sierżanta Ryszarda Króla, który tego wieczoru, kiedy zginął kolega, w ogóle nie pamięta. Film trzyma w napięciu, za wszelką cenę widz chce się dowiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło i mocno trzyma kciuki za Króla. Czy uda mu się oczyścić ze stawianych mu zarzutów?

2. Ulubiony serial:

Źródło

"Sherlock Holmes". To już trzeci sezon, jakże wciągającego serialu. Niestety serial ten słynie z bardzo krótkich sezonów, ponieważ zawiera jedynie trzy odcinki. Ubolewam nad tym strasznie, ponieważ dla mnie serial ten mógłby się ciągnąć i ciągnąć. Świetna obsada oraz współczesne realia to co najbardziej mi się podoba.

3. Ulubione wydarzenie:

Źródło

Styczeń był dla mnie dosyć aktywnym miesiącem pod względem kultury. Udało mi się być w kinie Nowe Horyzonty na pokazie "Frankenstein'a" z National Theatre w Londynie. Wieki nie było mnie w teatrze, dlatego przedstawienie to, zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Wszystko było oszałamiające począwszy od scenografii, kostiumów na wyborowym aktorstwie kończąc. 

4. Ulubione miejsce w sieci:

Notoryczna inspiruje mnie do słuchania dobrej muzyki, oglądania dobrych filmów, nie zawsze tych mainstreamowych, serialów i książek o Zombie. Jeśli interesujesz się wszechogarniającą popkulturą to notoryczna będzie także Twoim ulubionym miejscem w sieci. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO :


10 komentarzy

 1. Wczoraj wieczorem obejrzałam drogówkę. Niezły film.

  OdpowiedzUsuń
 2. Drogówka całkiem niezły film :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Układ zamknięty mi sie spodobał, Drogówka tak średnio :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie się drogówka bardzo podobała. Mocny film, ale dla mnie był jak powiew świeżości. Dawno czegoś takiego nie było w Polskim Kinie. Teraz zamierzam się wybrać na "Pod mocnym aniołem" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ah uwielbiam Sherlocka. No i co pozostaje nam czekać dwa lata na kolejną serie :( Serie owszem są krótkie bo tylko 3 odcinki ale za to każdy ma półtorej godziny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. lecę w takim razie czytać Notoryczną :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ostatnio zaczęłam oglądać Drogówkę, ale na samym początku coś się przycięło i przestałam oglądać, teraz wiem, że na pewno obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W tym tygodniu już nie dam rady, ale w przyszłym muszę zobaczyć zarówno ,,Drogówkę" i ,,Układ zamknięty" bo już od dawna mam chęć na te filmy ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Lubię konstruktywną krytykę.
Nie spamuj, w miarę możliwości zaglądam do wszystkich moich czytelników.
Zachęcam do obserwowania :)SZABLON BY: PANNA VEJJS.