Share Week 2018

7 kwietnia 2018 8 komentarzy
To moja pierwsza akcja Share Week u Andrzeja Tucholskiego, w której biorę udział. Jest to już siódma edycja, a ja gapa dopiero teraz, ale jak to się mówi - lepiej późno niż wcale. Dla tych opornych jak ja, co nie wiedzieli wcześniej o co chodzi w tej akcji to szybko streszczę. Jeśli jesteś blogerem, możesz na swoim blogu polecić 3 blogi, które Cię inspirują. Później wypełniasz formularz u Andrzeja i wklejasz w komentarzu link do swojego wpisu. Andrzej liczy wszystkie głosy i robi u siebie podsumowanie. To tak w skrócie, a po szczegóły odsyłam do źródła. 


Kogo polecam?

Blog Damy Rady - tworzą Ania i Marta. Anię znam osobiście, mieszkałyśmy ze sobą dwa lata podczas studiów. Dzięki Ani chciało mi się więcej, poznawałam wiele ciekawych filmów i seriali, Ania rozgrzeszała mnie z prokrastynacji, podrzucała mi ciekawe artykuły na temat rozwoju osobistego. I taki właśnie jest blog dziewczyn - pełen inspiracji, spojrzenia na daną sprawę z innej strony. Blog dziewczyn inspiruje mnie do rozwoju, do sięgania po literaturę typu self-help. Każdy post czytam z zapartym tchem i ciągle mi mało.

Mały wredny miś - na ten blog trafiłam, gdy planowałam drugą ciążę. Mało jest osób, które w sieci chwali się swoimi przygotowaniami do ciąży, otwarcie pisze o tym, że stara się o dziecko... i nie wychodzi. Tak samo - blogów ciążowych. Czytałam z zapartym tchem wpisy "ciążowe", perypetie, które nie były mi obce. Oczywiście z blogu ciążowego zrodził się teraz blog parentingowy. Nina - córka autorki jest starsza od mojego synka o 4 miesiące, więc chętnie zaglądam także, po artykuły typowo parentingowe, ale uprzedzam, nie są to takie słodkopierdzące pościki o córeczce, a dawka sporej wiedzy, na tematy około rodzicielskie. Sporo inspiracji, motywacji i tutoriali DIY. 

Czas na ziemi - to blog o budowaniu relacji z ludźmi. Mało takich miejsc w sieci, z których dowiesz się, jak kłócić się mniej. Kasia, autorka bloga chce godzić ludzi i zwalczać hejt, wylewanie żółci na drugiego człowieka i rozwiązywać spory, które prowadzą donikąd. Jeśli zależy Ci na trwałym związku, na tym, aby kłócić się mniej, budować wartościowe relacje, nie tylko z własnym partnerem, ale także z przyjaciółmi, czy współpracownikami to zajrzyj na Czas na Ziemi. Dzięki Kasi otworzysz się na innych i świadomie będziesz doskonalić swój charakter. 


Trzy blogi, które inspirowały mnie w ostatnim czasie najmocniej. W postach z podsumowaniami także opublikowałam kilka polecajek, więc jeszcze raz na nie zapraszam.BĄDŹ NA BIEŻĄCO :


8 komentarzy

 1. O, żadnego z tych blogów nie znam! Zaraz zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja Droga! Odpalam dziś rano laptopa i co ja widzę. Zrobiłaś mi dzień. I humor od razu lepszy, mimo bolącego gardła. Dziękuję całym sercem❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam żadnego ;) Chętnie odwiedzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie posty, można poznać nowych ludzi, nowe blogi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chetnie poznam polecane przez Ciebie blogi :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe polecenia, a żadnego z blogów nie znałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znałam żadnego z tych blogów. Świetne polecenia, bo z chęcią się zapoznam z treścią, szczególnie Małego Wrednego Misia.
  Wydaje mi się, że mało blogów, w których ludzie otwarcie piszą o staraniach o dziecko, bo wrażliwość społeczeństwa i wiedza na ten temat jest bardzo niska w Polsce. Teksty typu "pokazać Ci jak się dziecko robi?" są często na porządku dziennym, a same problemy z zajściem w ciążę traktowane jak choroba. Ale skoro nie wstydzimy się raka, cukrzycy czy astmy, to dlaczego niepłodność jest piętnowana.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Lubię konstruktywną krytykę.
Nie spamuj, w miarę możliwości zaglądam do wszystkich moich czytelników.
Zachęcam do obserwowania :)SZABLON BY: PANNA VEJJS.